Kan ik mijn leegstaande woonzorgcomplex tijdelijk verhuren? – Aedes-Actiz Kenniscentrum Wonen-Zorg

0

Extramuralisatie is een feit. Corporaties en zorgaanbieders maken daarom analyses van de toekomstwaarde van hun zorghuisvesting. Daarbij horen juridische vragen die zich niet makkelijk laten beantwoorden. Bijvoorbeeld over het tijdelijk verhuren van een leegstaand woonzorgcomplex. Het Aedes-Actiz Kenniscentrum Wonen-Zorg zet ze voor u op een rij en probeert in begrijpelijke taal (meer) duidelijkheid te brengen.

Artikel 15 van de Leegstandwet voorziet in de mogelijkheid voor de eigenaar om bepaalde leegstaande woningen en gebouwen tijdelijk te verhuren. Woonruimte in een gebouw bestemd voor groepsgewijze huisvesting, verzorging of verpleging dat in afwachting is van een bepaalde andere bestemming kan op grond van de Leegstandwet tijdelijk worden verhuurd. Bij voorziene sloop van een woonzorggebouw kan deze tijdelijke verhuur toch nog voor enige inkomsten zorgen, terwijl de leefbaarheid wordt gewaarborgd.